„Anyák napján a szívünk szakad meg, amikor egy olyan képre gondolunk, mikor egy átlag, nyugdíjas nagymama a boltban számolgatja a pénzét, hogy mi telik belőle. Mindannyian láttunk már ilyet” – mondta.
Magyar arról beszélt, hogy a családi pótlékot 2013-ban befagyasztotta az Orbán-kormány, az infláció miatt pedig értéke gyakorlatilag lenullázódott. Hozzátette: az egy gyerekeseknek járó pénz átszámítva 30 euró ,„ezt Európában el sem hinnék”.
Megígérte, hogy amennyiben a Tisza Párt hatalomra került megduplázzák ezt az összeget, és inflációkövetővé teszik.
Céljuk, hogy az egykor jól működő, modellszerű védőnői rendszert is azonnal helyreállítsák
. Magyar Péter szerint tőlünk
Nyugatra egy dolgozó nő tisztességgel fel tud nevelni egy, vagy akár két gyereket is, amennyiben a házastárs elhagyja őket vagy meghal, nem okoz pénzügyi problémát. „Itthon nem tudják, hogy cipőt vegyenek vagy a számlákat fizessék be” – mondta.
